• pl
 • en
 • ua
 • de
 • fr
 • Dzięki Waszej pomocy

  692 dzieci na wyjazdach integracyjnych

  Zorganizowaliśmy wypoczynek dla 692 dzieci na bezpłatnych obozach i wyjazdach letnich i zimowych w 2022 i 2023 r. Były to w większości wyjazdy integracyjne dla dzieci z Ukrainy i Polski.
  Wyjazdy które organizujemy, mają na celu wzajemne poznanie się i budowanie relacji między młodymi ludźmi z Polski i Ukrainy. Wyjazdy uczą pracy zespołowej i współodpowiedzialności za grupę, samodzielności i wytrwałości.
  W 2022 r. zorganizowaliśmy nieodpłatny wypoczynek dla 320 dzieci w formie obozów wędrownych w Bieszczadach, dwóch spływów kajakowych rzeką Pisą i kolonii – nad morzem w Stegnie, oraz w Małym Cichym w Tatrach.
  Dziećmi i młodzieżą opiekowała się polsko-ukraińska kadra, złożona z członków Klubu, pracowniczek szkoły ukraińskiej „SzkoUA” oraz ukraińskojęzycznych wychowawców, którzy specjalnie z tej okazji przyjechali do Polski.
  W 2023 r. na wypoczynek w zimie zabraliśmy 84 ukraińskich dzieci uchodźczych. Były to wyjazdy narciarskie, sportowe i krajoznawcze – w góry, do Zawadki Rymanowskiej, Mszany Dolnej a także szlakiem zamków krzyżackich, do Brachlewa (woj. warmińsko – mazurskie).
  W lecie 2023 r. w ukraińsko-polskich obozach integracyjnych uczestniczyło ponad 350 dzieci. Były to obozy wędrowne w Bieszczadach i w Borach Tucholskich, obozy kajakowe Wdą i Welą, oraz kolonie w bazie harcerskiej nad jeziorem Ocypel i w Brachlewie koło Malborka. Obozy prowadzone były przez mieszaną polsko-ukraińską kadrę przeszkoloną w ramach programu „Góry Liderów”.
  W ciągu roku szkolnego organizujemy spotkania dla młodzieży. Jesienią 2023 r. odbyły się cztery weekendowe biwaki dla 80 nastolatków - pod Warszawą w Wildze i w Krakowie. W czasie wyjazdów, oprócz programu integracyjnego oraz zwiedzania, młodzież uczestniczyła w warsztatach pt. "Ja i mój smartfon - możliwości i ograniczenia". Zorganizowaliśmy także warsztaty kulinarne dla 30 młodych ludzi, oraz warsztaty online dla rodziców pt. "Jak chronić dziecko przed pornografią”.
  Wspomnienia:
  Finansowanie:

  Save the Children, Norwegian Refugee Council, Goldman Sachs, darczyńcy prywatni i biznesowi

  Pomóż nam pomagać

  Wykonaj
  
przelew tradycyjny

  Wpłacam

  Wpłać darowiznę
  
na zrzutka.pl

  Wpłacam

  Wpłać poprzez 

  The Boston Foundation

  Wpłacam