• pl
 • en
 • ua
 • de
 • fr
 • Dzięki Waszej pomocy

  700

  Uruchomiliśmy hostel interwencyjny z miejscem do spania i wyżywieniem dla uchodźców nieposiadających ukraińskiego obywatelstwa. Tych osób nie obejmowały rządowe programy wsparcia. Przyjęliśmy prawie 700 uchodźców ponad 40 narodowości.

  Od 2 marca do końca maja prowadziliśmy w Warszawie na ulicy Krakowiaków Hostel interwencyjny dla nie-ukraińskich uchodźców z Ukrainy. W Hostelu stworzyliśmy miejsce dla ponad 70 osób. Gościliśmy w nim wszystkich, którzy opuszczając Ukrainę, mieli trudność ze znalezieniem schronienia gdzie indziej. Azyl w ucieczce przed wojną otrzymało tam prawie 700 osób ponad 40 narodowości.

  Nasz Hostel był miejscem, w którym uchodźcy mogli zjeść ciepły posiłek, uprać rzeczy, zaopatrzyć się w artykuły higieniczne, a także otrzymać wsparcie prawne i logistyczne czy też zwyczajnie przespać się i odpocząć w mniej przytłaczających warunkach niż na dworcu czy hali w magazynie, gdzie często przyjmowano osoby opuszczające Ukrainę.

  Działanie Hostelu nie byłoby możliwe bez wolontariuszy, którzy pełnili na miejscu dyżury przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jeden dyżur trwał 4h i uczestniczyło w nim 3 wolontariuszy. Ich  działania nie ograniczały się jedynie do przyjmowania i wymeldowywania kolejnych osób. Wolontariusze, związani z KIK-iem oraz z fundacją Chlebem i Solą, pomagali też organizować transporty osób uchodźczych do innych krajów i miast, znajdowali im mieszkania w Polsce i za granicą, a także dbali o zapewnienie uchodźcom pomocy psychologicznej i medycznej. Działalność Hostelu wsparło prawie 100 wolontariuszy.

  Pomoż nam pomagać

  Wykonaj
  przelew tradycyjny

  Wpłacam

  Wpłać darowiznę
  
na zrzutka.pl

  Wpłacam

  Wpłać poprzez
  The Boston Foundation

  Wpłacam