• pl
 • en
 • ua
 • de
 • fr
 • Dzięki Waszej pomocy

  326 osób na warsztatach plastycznych

  200

  Prowadziliśmy punkty świetlicowe dla dzieci, Popołudniki. Ponad 200 osób - dzieci, mam i babć skorzystało z prowadzonych przez wolontariuszy w 4 warszawskich szkołach popołudniowych zajęć dla dzieci.
  Od marca do czerwca 2022 r. prowadziliśmy punkty świetlicowe z zajęciami dla dzieci i wsparciem dla rodziców z rodzin uchodźczych. „Popołudniki” były organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Przymierze Rodzin i Fundacją im. Marii Montessori. Zajęcia odbywały się codziennie, pod opieką psychologów i przy udziale wolontariuszy. Z zajęć prowadzonych w czterech warszawskich szkołach skorzystało ponad 200 osób – mam wraz z dziećmi w wieku 6–14 lat. Podczas gdy dzieci z wolontariuszami grały w planszówki, rysowały, brały udział w zajęciach sportowych lub po prostu spędzały wspólnie czas – ich mamy mogły zająć się swoimi sprawami, spotkać się i porozmawiać z polskimi rodzicami albo uczestniczyć w lekcjach polskiego czy gimnastyce.

  126

  126 dzieci i rodziców, uchodźców z Ukrainy, wzięło udział w “Spotkaniach ze sztuką w Muzeum Narodowym”.
  Od maja 2022 r. współpracowaliśmy z Muzeum Narodowym w Warszawie. W ramach „Popołudników” w maju i czerwcu zorganizowaliśmy odbywające się w każdy piątek warsztaty muzealne dla dzieci i rodziców, uchodźców wojennych, z Ukrainy.
  Wraz z początkiem lipca rozpoczęliśmy cykl zajęć nauki języka polskiego w Muzeum Narodowym. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Polsko-ukraińskie spotkania ze sztuką”, realizowanego we współpracy z Funduszem Dziecięcym Narodów Zjednoczonych (UNICEF). Nauka języka poprzez sztukę odbywała się dwa razy w tygodniu. W zajęciach uczestniczyła młodzież ukraińska w wieku od 14 do 21 lat.
  Zajęcia muzealne, odbywające się w każdy piątek w Muzeum Narodowym w Warszawie, trwały do końca 2022 r. Grupy polsko-ukraińskie – oddzielnie dla dorosłych i dla dzieci – oprowadzane były po wystawach i uczestniczyły w lekcjach muzealnych.

  Pomóż nam pomagać

  Wykonaj
  
przelew tradycyjny

  Wpłacam

  Wpłać darowiznę
  
na zrzutka.pl

  Wpłacam

  Wpłać poprzez 

  The Boston Foundation

  Wpłacam