• pl
 • en
 • ua
 • de
 • fr
 • Nasi Wolontariusze - MASTER WOLO

  Joanna Cutts

  Od 35 lat próbuję zrozumieć czym jest wiedza i jej przydatność do życia pełniej. Od 10 lat prowadzę studio myślenia dla dzieci i młodzieży w Bostonie, od początku pełnoskalowej wojny w Ukrainie wspieram wspólnie z KIK-iem młodych uchodźców z Ukrainy. Jestem jednocześnie tym, kto naucza i uczącą się od tych, których uczę. Wierzę, że poznając świat i siebie poszukujemy prawdy o świecie i sobie, a to doświadczenie wyznacza nam wiarygodną drogę.
  www.cogitania.com

  Joanna Żółtowska

  Z KIK związana jestem od prawie 30 lat i wiele tej organizacji zawdzięczam. Jestem dumna ze wsparcia, jakie KIK oferuje ukraińskim dzieciom i młodzieży szukającym schronienia w Polsce w wyniku wojny w Ukrainie. Staram się wspierać to działanie, wykorzystując moje wieloletnie doświadczenie menedżerskie w międzynarodowych koncernach.

  Paweł Wołowski

  Jestem z wykształcenia filologiem francuskim, obecnie uczę francuskiego w liceum. W swoim czasie byłem dziennikarzem, analitykiem politycznym, dyplomatą. Bardzo lubię góry i włóczenie się – piechotą, rowerem, canoe, na nartach. Z rodziną i z przyjaciółmi. Wspieram działania Akcji Ukraińskiej KIKu – w lecie 2023 r poprowadziłem, razem z Olafem Żyliczem, spływ wędrowny dla polsko – ukraińskiej młodzieży, od tamtej pory spotykamy się z tą grupą. Jestem mężem i ojcem trzech synów.

  Olaf Żylicz

  Jestem  psychologiem, specjalistą w zakresie psychologii moralności i psychologii biznesu. Od 50 lat jestem związany z KIKiem, w którym 10 lat działałem jako wychowawca grup w Sekcji Rodzin. Obecnie wspieram działania KIK na rzecz Ukrainy, bezpośrednio angażując się w pracę z młodzieżą – w lecie współprowadziłem z Pawłem Wołowskim spływ kajakowy Wdą z grupą polsko – ukraińską. Jestem ojcem czwórki dzieci.